Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 57

Złoto dla naszych siatkarek

Na portalu radia Elki można przeczytać:

Młode siatkarski z Gimnazjum nr 9 wygrały wszystkie mecze Mistrzostw Miasta Leszna szkół gimnazjalnych w siatkówce dziewcząt w stosunku 2:0 i będą reprezentowały miasto w zawodach rejonowych, które planowane są w marcu w Gostyniu.

Organizatorem mistrzostw był jak co roku Miejski Ośrodek Sportu. W tegorocznych zawodach uczestniczyły jedynie cztery zespoły, choć swoje uczestnictwo zgłosiło pierwotnie sześć szkół. - Zmieniliśmy regulamin, aby mistrzostwa miały swoją rangę. Teraz szkoły mogą wystawić tylko jedną reprezentację - powiedział Grzegorz Kapitan, dyrektor MOS. - Szkoła jest po to, aby uczyć. My dajemy możliwość rywalizacji sportowej na pewnym poziomie, a jeśli ktoś chce bardziej się rozwijać są sekcje i kluby sportowe.

Rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym, łącznie rozegrano 6 meczów. Najlepszą drużyną mistrzostw okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 9, która wygrała wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce przypadło dziewczętom z Gimnazjum nr 4, a na trzeciej pozycji uplasował się zespół z Gimnazjum nr 2.
- Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczyn, świetnie sobie poradziły. Są to uczennice klasy pierwszej i trzeciej - powiedział Jarosław Borowski, opiekun zwycięskiego zespołu.

Wyniki poszczególnych meczów:
Gimnazjum nr 5 - Gimnazjum nr 2: 0:2 (15:25, 18:25)
Gimnazjum nr 2 - Gimnazjum nr 9: 0:2 (12:25, 4:25)
Gimnazjum nr 4 - Gimnazjum nr 2: 2:0 (25:13; 25:12)
Gimnazjum nr 9 - Gimnazjum nr 5: 2:0 (25:2, 25:14)
Gimnazjum nr 5 - Gimnazjum nr 4: 1:2 (25:21, 11:25, 5:15)
Gimnazjum nr 9 - Gimnazjum nr 4: 2:0 (25:6, 25:15)

Dziewiątka będzie reprezentować Leszno w zawodach rejonowych w Gostyniu, które rozegrane zostaną w marcu.

Ferie

Od 12 do 25 lutego - ferie zimowe

Zebranie kl. I, II, III SP

Zebranie dla klas I,  II i III szkoły podstawowej - 26 kwietnia 2018r.

Kolejne zebranie dla klas kl. IV-VII SP i kl. II i III G - 25 kwietnia 2018r.