godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Lekcje terenowe

3 images

20160919_103419

20160919_103423

20160919_103437
W dniach 19 – 20 września br. uczniowie klasy IIc uczestniczyli w lekcjach terenowych zorganizowanych przez pracowników Stacji Ekologicznej UAM
w Jeziorach w Wielkopolskim Parku Narodowym. Pierwszego dnia pobytu udaliśmy się na

całodniową wyprawę po Wielkopolskim Parku Narodowym, podczas której mogliśmy posłuchać wykładu
dr Michała Lorenza dotyczącego rzeźby polodowcowej. Na „własne oczy” zobaczyliśmy formy rzeźby glacjalnej sprzed 12 tysięcy lat pozostawione na terenach ziemi wielkopolskiej przez lądolód skandynawski. Wieczorem pan Michał przeprowadził dla nas zajęcia dotyczące życia nietoperzy zamieszkujących okoliczne lasy. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji na temat tych ssaków min. obalony został mit dotyczący wkręcania się nietoperzy we włosy. Niespodzianką dla nas był nocny wypad nad Jezioro Góreckie, podczas którego za pomocą detektora mogliśmy posłuchać ultradźwięków wysyłanych przez nietoperze.        
        Drugi dzień rozpoczął się od zajęć w stacji meteorologicznej znajdującej się na terenie Jezior. Następnie udaliśmy się do odwiertu geologicznego, gdzie mogliśmy zaobserwować wody podziemne. Ostatnim punktem programu był pobyt w Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego. Tam czekały na nas interesujące zajęcia, dzięki którym dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat rzeźby, roślin i zwierząt żyjących na terenie parku.
        Wyjazd ten nie tylko wzbogacił naszą wiedzę na temat przyrody Wielkopolskiego Parku Narodowego, ale również pomógł nam się bliżej poznać i zintegrować.

Opis: p. Karolina Wieczna

 

Zebrania z rodzicami

21 listopad- zebranie kl. IV-VIII SP i kl. IIIG/   22 listopad- zebranie  kl. I-III SP

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 40

Wczoraj 69

Tydzień 289

Miesiąc 389

Wszystkie 100278

Obecnie 73 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: