Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego 57

II miejsce w grze historycznej

Uczniowie naszego gimnazjum w składzie:
1. Izabela Bosa 3s 2. Jakub Skopiński 3s 3. Jan Dzieliński 3b 4. Marcin Matuszewski 3b 5. Adam Borowiak 3d 6. Nicola Gajdemska 3d 7. Denis Kempa 3s 8. Aleksandra Kosik 3s 9. Magdalena Stachowska 3s 10. Dariusz Tomelka 3s opiekun mgr Hanna Balcerowiak
zajęli II miejsce w grze historycznej zorganizowanej z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat tradycji orężnych Ziemi Leszczyńskiej  oraz historii regionu, a także strzelać z broni pneumatycznej, łuku i  rzucać oszczepem.
Gra odbyła się w czwartek 9 czerwca. Drużyna sprawdzała swoje umiejętności w następujących konkurencjach: strzelanie z broni pneumatycznej, strzelanie z łuku; rzut oszczepem na celność, a także wiedzy nt. tradycji orężnych Ziemi Leszczyńskiej oraz historii regionu i leszczyńskich parafii.

Osiągnięcia uczestników gry oceniała komisja w składzie: Tadeusz Mizuro, Damian Szymczak, Małgorzata Gniazdowska, Eugeniusz Śliwiński, Marek Zimnoch i Jarosław Zielonka. Na punktach kontrolnych wyniki zapisywali żołnierze 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Nietążkowa.

Inicjatorami przedsięwzięcia byli wiceprezydent Piotr Jóźwiak oraz i radny Jarosław Zielonka.

Grę zorganizowali: Miasto Leszno, Wojskowe Stowarzyszenie Sportowe Grot, 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy im. gen. dyw. Stefana Roweckiego Grota, Muzeum Okręgowe, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół i Liga Obrony Kraju.

opis: p. Hanna Balcerowiak

Konkursy Świąteczne

Świąteczny konkurs dla Młodych Literatów - termin do 27 listopada Choinkowe świecidełka - termin do 24 listopada

Zebranie kl. II, III SP