Kolejny sukces uczennic z klas językowych

We wtorek 24 maja br. uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w pierwszej edycji konkursu WORDMASTER, organizowanego przez Gimnazjum nr 8 w Lesznie.

Uczestnicy musieli wykazać się ogromną znajomością słownictwa z zakresu tematu „Człowiek”.  Na etapie szkolnym najlepszymi okazały się: Sandra Szkudlarczyk (3c), Marta Michalska (1c) i Katarzyna Mrozińska (3c) . Największe gratulacje należą się Marcie Michalskiej, która w finale tego konkursu zajęła znakomite 2. miejsce oraz Sandrze Szkudlarczyk, która uplasowała się na 3.miejscu.
Na tym jednak nie koniec naszych sukcesów. 2 czerwca br. w Gimnazjum nr 1 w Lesznie odbył się finał kolejnej już edycji KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH (zwanego w skrócie KWOKA). Naszą szkołę godnie reprezentowały trzy uczennice klasy 3c: Anna Przybylak, Sandra Szkudlarczyk i Dominika Miłoś. Dziewczyny świetnie przygotowały się do konkursu i wiedziały bardzo dużo na temat geografii, kultury, historii i życia w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Dowodem na to jest zajęcie 2.miejsca przez Dominikę Miłoś – BRAWO! Ania i Sandra uplasowały się tuż za podium reprezentując równie wysoki poziom. Możemy być dumni z naszych uzdolnionych uczniów. Czekamy na kolejne sukcesy z językiem angielskim w tle.

opis: p. Dominika Trzybulska

Zakończenie 2017/2018