Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego 57

i panią J. Wasielewską- Hibner wzięli udział w

jednodniowej wycieczce
            do Arboretum Kórnickiego, czyli miejsca, w którym kolekcjonuje się drzewa
            i krzewy oraz prowadzi się badania nad nimi.

O godzinie 8:30 wyjechaliśmy autokarem z parkingu przed szkołą. Droga do Kórnika trwała około półtorej godziny. Wszyscy byliśmy pełni energii i nie mogliśmy doczekać się, aż dotrzemy do celu. Parę minut po godzinie 10:00 przybyliśmy na miejsce. Po zakupieniu biletów podzieliliśmy się na dwie grupy. Przewodniczki, które kierowały naszymi grupami, okazały się bardzo sympatycznymi osobami z ogromną wiedzą. Przeprowadziły dla nas lekcję, w czasie której tłumaczyły nam dokładnie każde pojęcie i opowiadały między innymi o tym, jak powstawało Arboretum.

Podczas całej wycieczki podziwialiśmy piękno kórnickiego ogrodu. W kolekcji Arboretum znajdują się kilkusetletnie okazy drzew rodzimych, przede wszystkim lip, buków, i dębów, jak i dobrze zadomowione ponadstuletnie egzemplarze egzotycznych magnolii drzewiastych, jodeł greckich czy cypryśników błotnych z wykształconymi pneumatoforami (najstarsze w Polsce).Widzieliśmy wiele okazów drzew, ale także mogliśmy podziwiać cudowne, rozkwitające kwiaty. Mieliśmy szczęście, że znaleźliśmy się w tym miejscu, gdy wszystkie rośliny dopiero co budziły się do życia.
Po prawie dwóch godzinach zwiedzanie się skończyło. Wszyscy byliśmy trochę zmęczeni. Z tego właśnie powodu ruszyliśmy na szybki obiad, by po nim pojechać w drogę powrotną do Leszna.
W naszym mieście byliśmy około godziny 15:00. To prawda - byliśmy zmęczeni, ale wrażenia, które zostały nam zapewnione, zostawiły w nas pełno pozytywnych emocji. Piękno naszej polskiej przyrody zrekompensowało nam nasze wyczerpanie.
Wycieczka do Kórnika była jedną z ciekawszych wycieczek, jakie odbyły się w ciągu całego roku szkolnego. Chciałabym, aby było ich więcej, ponieważ dostarczają nam one nie tylko nowych, ciekawych informacji, ale także możemy podziwiać interesujące miejsca, których piękno ukryte jest w drobnych rzeczach, niedostrzegalnych przez nas na co dzień.
opis: Natalia Plackowska, uczennica kl.IIa

Zebranie kl. I, II, III SP

Zebranie dla klas I,  II i III szkoły podstawowej - 7 lutego 2018r. o 18:00

Kolejne zebranie dla klas kl. IV-VII SP i kl. II i III G - 8 lutego 2018r. o 18:00

Dokumenty szkoły

Aktualne dokumenty szkoły wg nowych wytycznych mogą pojawić się na stronie najwcześniej w grudniu.