godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 57

Święto książki w gimnazjum

3 images

img_6798

img_6799

img_6800
26.04.2016 r.  w ramach kwietniowych obchodów Święta Książki w szkole odbył się projekt edukacyjny uczniów klas drugich pt. Książki, które rozwijają wyobraźnię.

Uczennice klasy 2c ( Marta Otto, Zuzia Sobierajska, Zuzia Kamieniarz, Weronika Włodarczak, Ola Grześkowiak, Zuzia Rajewska) wraz opiekunem Panią Hanną Balcerowiak zaprosiły uczniów z klasy 2c Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie na przedstawienie pt.  Czerwony kapturek.  Specjalnie do projektu dziewczęta przygotowały bajkowo-książkowy wystrój sali. Materace, na których siedzieli goście, koce, pluszaki i mnóstwo książek to opis sali.  Inscenizacji towarzyszyły konkursy, m.in. odgadywanie związków frazeologicznych, kalambury, krzyżówka. Następnie dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek i słodyczami. Wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych. To także święto dla miłośników książek, ponieważ wśród książek dla dzieci można odnaleźć prawdziwe perełki.
Spotkaniem włączamy się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Chcemy zachęcić wszystkich do czytania książek, co najmniej 20 minut dziennie.

Opis: p. Hanna Balcerowiak

Klasa sportowa 2018/2019

Siatkówka - zgłoszenia do 20 kwietnia. Dokumenty: szkoła/o szkole/klasa sportowa.

Klasy pierwsze 2018/2019

Pliki do pobrania szkoła/o szkole/rekrutacja do kl. I

Zebranie w kwietniu

Zebranie dla klas I,  II i III szkoły podstawowej - 26 kwietnia 2018r.

Zebrania w kwietniu

Kolejne zebranie dla klas kl. IV-VII SP i kl. II i III G - 25 kwietnia 2018r. 

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Szukaj

Dojazd

From Address:

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 54

Wczoraj 52

Tydzień 54

Miesiąc 1478

Wszystkie 85929

Obecnie 29 gości online

VCNT - Visitorcounter

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: