Święto książki w gimnazjum

img_6798

img_6799

img_6800
26.04.2016 r.  w ramach kwietniowych obchodów Święta Książki w szkole odbył się projekt edukacyjny uczniów klas drugich pt. Książki, które rozwijają wyobraźnię.

Uczennice klasy 2c ( Marta Otto, Zuzia Sobierajska, Zuzia Kamieniarz, Weronika Włodarczak, Ola Grześkowiak, Zuzia Rajewska) wraz opiekunem Panią Hanną Balcerowiak zaprosiły uczniów z klasy 2c Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie na przedstawienie pt.  Czerwony kapturek.  Specjalnie do projektu dziewczęta przygotowały bajkowo-książkowy wystrój sali. Materace, na których siedzieli goście, koce, pluszaki i mnóstwo książek to opis sali.  Inscenizacji towarzyszyły konkursy, m.in. odgadywanie związków frazeologicznych, kalambury, krzyżówka. Następnie dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek i słodyczami. Wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych. To także święto dla miłośników książek, ponieważ wśród książek dla dzieci można odnaleźć prawdziwe perełki.
Spotkaniem włączamy się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Chcemy zachęcić wszystkich do czytania książek, co najmniej 20 minut dziennie.

Opis: p. Hanna Balcerowiak

Przerwa świąteczna