Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 57

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze?

wp_20160412_002

wp_20160412_004

wp_20160412_005
Trzy uczennice Maria Konieczna, Justyna Dziedzic, Natalia Wojciechowska w ramach projektu edukacyjnego pod opieką p. Donaty Pajzert przygotowały lekcje multimedialną dla klasy IIC Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie, która nawiązywała do z ruchu drogowego.

Uczennice krótko przed występem ubrały się w przygotowane stroje (anioł, diabeł, dziewczynka) i przywitały serdecznie przybyłą do gimnazjum klasę z wychowawczynią.

Sala nr 10 została specjalnie przygotowana na występ. Na stolikach były poustawiane kartki z imionami i nazwiskami dzieci, na tablicy anioły do przedstawienia oraz na ekranie wyświetlone zostały znaki drogowe.

Uczennice po zajęciu miejsc przez dzieci oraz uroczystym powitaniu odegrały krótką scenkę dotyczącą ruchu drogowego. Wcieliły się w role anioła, diabła i dziewczynki. Morał dotyczył bezpieczeństwa na drodze.

Następnie gimnazjalistki przeprowadziły kilka ciekawych i utrwalających zadań na tablicy interaktywnej i przy stolikach. Dzieci w nagrodę z poprawne odpowiedzi otrzymywały kartonik ze znakiem drogowym. Łączyły znaki drogowe z opisami (wykorzystanie aplikacji Learning Apps) na tablicy interaktywnej. Potem kl. IIC została zaproszona do rozwiązania rebusów z hasłami. Ciekawa dla dzieci okazała się zabawa prawda, fałsz, gdyż odpowiedzi odbywały się przez siadanie i wstawanie. Powrót do tablicy interaktywnej okazał się dla dzieci bardzo atrakcyjny. „Scigały” się z komputerem odpowiadając na pytania. Zabawa polegała na tym, że po poprawnej odpowiedzi pojawiały się dwa ścigające się konie oznaczające klasę i komputer. Każda nowa zabawa była poprzedzona krótką piosenką do znanej melodii z pokazywaniem. Przyniosła wiele radości.  Za zebranie wielu kartoników i aktywną pracę każde dziecko otrzymało medal. Przed wyjściem drugoklasiści zostali poczęstowani słodkościami. Miłym akcentem było wykonanie pamiątkowego zdjęcia w holu szkoły przy napisie Gimnazjum nr 9 w Lesznie.

Klasa sportowa 2018/2019

Siatkówka - zgłoszenia do 20 kwietnia. Dokumenty: szkoła/o szkole/klasa sportowa.

Klasy pierwsze 2018/2019

Pliki do pobrania szkoła/o szkole/rekrutacja do kl. I

Zebranie w kwietniu

Zebranie dla klas I,  II i III szkoły podstawowej - 26 kwietnia 2018r.

Zebrania w kwietniu

Kolejne zebranie dla klas kl. IV-VII SP i kl. II i III G - 25 kwietnia 2018r.