godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego 57

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze?

3 images

wp_20160412_002

wp_20160412_004

wp_20160412_005
Trzy uczennice Maria Konieczna, Justyna Dziedzic, Natalia Wojciechowska w ramach projektu edukacyjnego pod opieką p. Donaty Pajzert przygotowały lekcje multimedialną dla klasy IIC Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie, która nawiązywała do z ruchu drogowego.

Uczennice krótko przed występem ubrały się w przygotowane stroje (anioł, diabeł, dziewczynka) i przywitały serdecznie przybyłą do gimnazjum klasę z wychowawczynią.

Sala nr 10 została specjalnie przygotowana na występ. Na stolikach były poustawiane kartki z imionami i nazwiskami dzieci, na tablicy anioły do przedstawienia oraz na ekranie wyświetlone zostały znaki drogowe.

Uczennice po zajęciu miejsc przez dzieci oraz uroczystym powitaniu odegrały krótką scenkę dotyczącą ruchu drogowego. Wcieliły się w role anioła, diabła i dziewczynki. Morał dotyczył bezpieczeństwa na drodze.

Następnie gimnazjalistki przeprowadziły kilka ciekawych i utrwalających zadań na tablicy interaktywnej i przy stolikach. Dzieci w nagrodę z poprawne odpowiedzi otrzymywały kartonik ze znakiem drogowym. Łączyły znaki drogowe z opisami (wykorzystanie aplikacji Learning Apps) na tablicy interaktywnej. Potem kl. IIC została zaproszona do rozwiązania rebusów z hasłami. Ciekawa dla dzieci okazała się zabawa prawda, fałsz, gdyż odpowiedzi odbywały się przez siadanie i wstawanie. Powrót do tablicy interaktywnej okazał się dla dzieci bardzo atrakcyjny. „Scigały” się z komputerem odpowiadając na pytania. Zabawa polegała na tym, że po poprawnej odpowiedzi pojawiały się dwa ścigające się konie oznaczające klasę i komputer. Każda nowa zabawa była poprzedzona krótką piosenką do znanej melodii z pokazywaniem. Przyniosła wiele radości.  Za zebranie wielu kartoników i aktywną pracę każde dziecko otrzymało medal. Przed wyjściem drugoklasiści zostali poczęstowani słodkościami. Miłym akcentem było wykonanie pamiątkowego zdjęcia w holu szkoły przy napisie Gimnazjum nr 9 w Lesznie.

Konkursy Świąteczne

Świąteczny konkurs dla Młodych Literatów - termin do 27 listopada Choinkowe świecidełka - termin do 24 listopada  

Zebranie kl. II, III SP

Zebranie dla klas I,  II i III szkoły podstawowej - 23 listopada o 18:00

SP9

Trwa przebudowa strony Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie. Materiały do strony: Małgorzata Gwiaździńska. Umieszczanie na stronie: Donata Pajzert. Prosimy o cierpliwość. 

Zebrania kl. IV-VII SP i kl. II i III G

Kolejne zebranie dla klas kl. IV-VII SP i kl. II i III G - 22 listopada o 18:00

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Szukaj

Dojazd

From Address:

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1

Wczoraj 133

Tydzień 361

Miesiąc 2373

Wszystkie 74267

Obecnie 9 gości online

VCNT - Visitorcounter

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: