Drugi etap VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie

p3310486

p4010604

p4010710
W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2016 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie odbył się drugi etap VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie, połączony z warsztatami przyrodniczo-krajoznawczymi.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej województwa wielkopolskiego wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego Wielkopolski, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 20 uczestników, wśród nich Janek Dzieliński z klasy IIIb, który w nagrodę wraz z opiekunką p. Karoliną Wieczną zostali zaproszeni do udziału w zajęciach w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Pierwszego dnia pobytu zadaniem uczestników konkursu była prezentacja przygotowanego projektu jednodniowej wycieczki szkolnej, której tematem przewodnim były sławne osoby z Wielkopolski.

Po zakończeniu całodziennej konkursowej sesji prezentacyjnej wieczorem odbyły się zajęcia integracyjne w formie warsztatów muzycznych.

Drugiego dnia uczestnicy konkursu udali się na wycieczkę krajoznawczą w rejon Żerkowsko – Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszy przystanek miał miejsce w Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie. Następnie udaliśmy się do Żerkowa gdzie uczestnicy warsztatów podzieleni na kilkuosobowe zespoły zmierzyli się z grą terenową – questem „Żerków – miasto na wzgórzu”. Następny postój zaplanowano w gotyckim kościółku w Dębnie, gdzie miejscowy ks. Proboszcz opowiedział nam historię miejscowości i kościoła. Później przyszedł czas na pieszą wycieczkę doliną Wart do punktu widokowego na najbliższą okolicę.

Warsztaty w Lądzie upłynęły w bardzo miłej atmosferze!

Opis: p. Karolina Wieczna

Zebrania z rodzicami

21 listopad- zebranie kl. IV-VIII SP i kl. IIIG/   22 listopad- zebranie  kl. I-III SP