godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 57

Drugi etap VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie

3 images

p3310486

p4010604

p4010710
W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2016 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie odbył się drugi etap VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie, połączony z warsztatami przyrodniczo-krajoznawczymi.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu.

        Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej województwa wielkopolskiego wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego Wielkopolski, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”.

        Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 20 uczestników, wśród nich Janek Dzieliński z klasy IIIb, który w nagrodę wraz z opiekunką p. Karoliną Wieczną zostali zaproszeni do udziału w zajęciach w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

        Pierwszego dnia pobytu zadaniem uczestników konkursu była prezentacja przygotowanego projektu jednodniowej wycieczki szkolnej, której tematem przewodnim były sławne osoby z Wielkopolski.

        Po zakończeniu całodziennej konkursowej sesji prezentacyjnej wieczorem odbyły się zajęcia integracyjne w formie warsztatów muzycznych.

        Drugiego dnia uczestnicy konkursu udali się na wycieczkę krajoznawczą w rejon Żerkowsko – Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszy przystanek miał miejsce w Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie. Następnie udaliśmy się do Żerkowa gdzie uczestnicy warsztatów podzieleni na kilkuosobowe zespoły zmierzyli się z grą terenową – questem „Żerków – miasto na wzgórzu”. Następny postój zaplanowano w gotyckim kościółku w Dębnie, gdzie miejscowy ks. Proboszcz opowiedział nam historię miejscowości i kościoła. Później przyszedł czas na pieszą wycieczkę doliną Wart do punktu widokowego na najbliższą okolicę.

Warsztaty w Lądzie upłynęły w bardzo miłej atmosferze!

Opis: p. Karolina Wieczna

Ferie

Od 12 do 25 lutego - ferie zimowe

Zebranie kl. I, II, III SP

Zebranie dla klas I,  II i III szkoły podstawowej - 26 kwietnia 2018r.

SP9

Trwa przebudowa strony Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie. Materiały do strony: Małgorzata Gwiaździńska. Umieszczanie na stronie: Donata Pajzert. Prosimy o cierpliwość. 

Zebrania kl. IV-VII SP i kl. II i III G

Kolejne zebranie dla klas kl. IV-VII SP i kl. II i III G - 25 kwietnia 2018r. 

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Szukaj

Dojazd

From Address:

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 70

Wczoraj 36

Tydzień 167

Miesiąc 1581

Wszystkie 81850

Obecnie 44 gości online

VCNT - Visitorcounter

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: