godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Drugi etap VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie

3 images

p3310486

p4010604

p4010710
W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2016 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie odbył się drugi etap VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie, połączony z warsztatami przyrodniczo-krajoznawczymi.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu.

        Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej województwa wielkopolskiego wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego Wielkopolski, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”.

        Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 20 uczestników, wśród nich Janek Dzieliński z klasy IIIb, który w nagrodę wraz z opiekunką p. Karoliną Wieczną zostali zaproszeni do udziału w zajęciach w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

        Pierwszego dnia pobytu zadaniem uczestników konkursu była prezentacja przygotowanego projektu jednodniowej wycieczki szkolnej, której tematem przewodnim były sławne osoby z Wielkopolski.

        Po zakończeniu całodziennej konkursowej sesji prezentacyjnej wieczorem odbyły się zajęcia integracyjne w formie warsztatów muzycznych.

        Drugiego dnia uczestnicy konkursu udali się na wycieczkę krajoznawczą w rejon Żerkowsko – Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszy przystanek miał miejsce w Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie. Następnie udaliśmy się do Żerkowa gdzie uczestnicy warsztatów podzieleni na kilkuosobowe zespoły zmierzyli się z grą terenową – questem „Żerków – miasto na wzgórzu”. Następny postój zaplanowano w gotyckim kościółku w Dębnie, gdzie miejscowy ks. Proboszcz opowiedział nam historię miejscowości i kościoła. Później przyszedł czas na pieszą wycieczkę doliną Wart do punktu widokowego na najbliższą okolicę.

Warsztaty w Lądzie upłynęły w bardzo miłej atmosferze!

Opis: p. Karolina Wieczna

Zakończenie 2017/2018

W galerii zdjęcia z zakończenie klas IV-VI- część 2

Wakacje

Od 23 czerwca - WAKACJE LETNIE

RODO

Polityka Ochrony Prywatności w zakładce szkoła/o szkole

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Szukaj

Dojazd

From Address:

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1

Wczoraj 69

Tydzień 236

Miesiąc 761

Wszystkie 92908

Obecnie 41 gości online

VCNT - Visitorcounter

Sonda

Twoja ulubiona pora roku: