Szkolne Koło AK

obraz001

obraz003

obraz004

W naszym gimnazjum działa Szkolne Koło Przyjaciół Armii Krajowej. Członkami koła są uczniowie klasy II a i III b, a opiekunką p. Dorota Żętkowska.

Głównym celem koła jest pogłębianie wiedzy na temat Polskiego Państwa Podziemnego działającego podczas II wojny światowej oraz jej upowszechnianie wśród młodzieży naszej szkoły. Uczestniczymy w sesjach naukowych, uroczystościach na terenie miasta, sporządzamy wystawy tematyczne, bierzemy udział w konkursach organizowanych przez IPN. Co roku organizujemy spotkania z panią Joanną Kiącą Fryczkowską, która brała udział w powstaniu warszawskim jako łączniczka i była więziona w obozie koncentracyjnym Ravensbruck.

opis: p. Dorota Żętkowska

Zebrania z rodzicami

21 listopad- zebranie kl. IV-VIII SP i kl. IIIG/   22 listopad- zebranie  kl. I-III SP