Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego 57

Spotkanie z uczestnikiem misji stabilizacyjnej w Afganistanie

image001

image002

image003

Klasa 3s kierując się swoimi zainteresowaniami wojskowością i w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, zaprosiła w dniu 3 listopada 2015r. na godzinę wychowawczą Pana Kapitana Krzysztofa Muszyńskiego – uczestnika misji stabilizacyjnej w Afganistanie. Pan Kapitan przedstawił, wsparty ciekawym komentarzem bogaty materiał fotograficzny z życia codziennego ludności afgańskiej oraz z ciężkiej pracy żołnierza na misji. Większość pokazanych zdjęć i opowiedzianych historii zapierała dech w piersiach… zwłaszcza gdy na jednym ze zdjęć można było zobaczyć przewróconego, palącego się rosomaka (polski wóz opancerzony), który wjechał na minę. Wewnątrz kapitan Muszyński i jego koledzy ze służby. Mimo, że został ranny, zdołał wyciągnąć nieprzytomnych kolegów z płonącego wozu. Za ten bohaterski czyn otrzymał specjalną odznakę od Prezydenta R.P. Ciekawym „gadżetem”, niosącym często dotkliwe zniszczenia, śmierć lub kalectwo był fragment odłamku, który można było dotknąć i potrzymać w ręce z zachowaniem szczególnej ostrożności ze względu na bardzo ostre krawędzie. Spotkanie z Kapitanem Muszyńskim było bardzo ciekawym doświadczeniem, co można zauważyć na zdjęciach i miało również na celu ukazanie faktu, że bycie żołnierzem kiedyś lub dziś to nie gra komputerowa, w której mamy po minimum trzy życia… ale oprócz prestiżu to często ciężka i odpowiedzialna służba, którą wielu przepłaciło życiem. Chwała Bohaterom!

opis p. Paweł Knop

Konkursy Świąteczne

Świąteczny konkurs dla Młodych Literatów - termin do 27 listopada Choinkowe świecidełka - termin do 24 listopada

Zebranie kl. II, III SP